Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eurocoptery dla Kazachstanu

Lotnictwo cywilne, 29 października 2010

W Kazachstanie powstanie prawdopodobnie zakład montażu śmigłowców Eurocopter EC145. Władze w Astanie wstępnie zgodziły się również na zakup 45 maszyn tego typu.

EC145 ma maksymalną masę startową 3585 kg. Może zabrać na pokład do 9 pasażerów. Dwa silniki turbowałowe Turbomeca Arriel 1E2, o mocy 738 KM każdy, zapewniają prędkość przelotową 246 km/h i standardowy zasięg 680 km / Zdjęcie: Eurocopter

Umowy podpisano 27 października, w czasie wizyty prezydenta Nursułtana Nazarbejewa w Paryżu. Pierwsza z nich to porozumienie ramowe, w sprawie powołania do życia spółki joint-venture między Eurocopterem, a państwową NORUD Kazachstan Inżiniring (ang. Kazakhstan Engineering), w celu budowy montowni śmigłowców EC145. Oba podmioty mają posiadać po 50% udziałów.

W zakładzie mają być również prowadzone prace, pod kątem wymogów lokalnych użytkowników. Obiekt ma prowadzić serwisowanie i remonty tych maszyn, także dla klientów zagranicznych.

Ramowe porozumienie zakłada sfinalizowanie negocjacji w grudniu bieżącego roku i niezwłoczne rozpoczęcie prac. Pierwszy, kazachski Eurocopter, pod oznaczeniem KH145, ma zostać oblatany pod koniec 2011. W całym, przyszłym roku montownia ma dostarczyć 6 maszyn.

Drugi dokument to wstępne porozumienie (memorandum of understanding), dotyczące zakupów zmontowanych śmigłowców przez ministerstwo spraw wewnętrznych Kazachstanu. Władze tego kraju zadeklarowały, że resort odbierze 45 maszyn w ciągu najbliższych 6 lat.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.