Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatni start Discovery opóźniony

Astronautyka, 30 października 2010

NASA poinformowała, że ostatni lot wahadłowca Discovery zostanie opóźniony. Kolejnym powodem jest przeciekanie jednego z przewodów silnika manewrowego.

Pierwotnie start wahadłowca Discovery - misja STS-133 - zaplanowano na 1 listopada. Jednak 18 października odkryto nieszczelność w tylnym przedziale pojazdu. Po rozpoczęciu naprawy okazało się, że start wahadłowca trzeba przełożyć na 2 listopada. Później znaleziono nieszczelność przewodu zasilania helem silnika manewrowania na orbicie (Orbital Maneuvering System) Discovery. W związku z tym start przeniesiono po raz kolejny. Tym razem na 3 listopada, 15:52 czasu lokalnego. NASA ocenia szanse na dotrzymanie tego terminu na 70%. Obecne okno startowe pozostanie otwarte do 7 listopada.

Amerykański wahadłowiec ma dostarczyć na międzynarodową stację kosmiczną (ang. ISS, ros. MKS) włoski moduł wielozadaniowy Leonardo, robota do prac w stanie nieważkości Robonaut 2 i wiele innych ładunków. Na pokładzie Discovery do ISS ma polecieć 6 astronautów: dowódca Steven Lindsey, pilot Eric Boe oraz specjaliści Alvin Drew, Michael Barratt, Tim Kopra i Nicole Stott.

Misja STS-133 ma potrwać 11 dni. Zaplanowano odbycie w tym czasie przez astronautów dwóch wyjść w otwartą przestrzeń kosmiczną. To ostatnia, 39 misja wahadłowca Discovery.

Zdjęcia: NASA


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.