Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Licencyjne Ariele z Chin

Przemysł zbrojeniowy, 16 listopada 2010

Francuska Turbomeca podpisała umowy z chińską AVIC International, dotyczącą licencyjnej produkcji 170 silników turbowałowych Ariel 2C.

</span>Ariel 2C ma moc maksymalną 963 KM i maksymalną trwałą 779 KM. Para silników napędza Eurocoptera AS365 Dauphin i jego chińskiego odpowiednika, Z9 /Zdjęcie: Turbomeca

Porozumienie podpisano wczoraj, w czasie pokazów lotniczych i targów w Zhuhai, w prowincji Guandong. Francuzi dostarczą podzespoły, niezbędne do licencyjnej produkcji 170 silników Ariel 2C, 90 na rynek wewnętrzny i 80 na eksport. Zostaną one zbudowane w zakładach państwowego AVIC International, dla śmigłowców z Harbin Aircraft Manufacturing Corporation.

Jest to już trzecie porozumienie, dotyczące silników Ariel 2C. Pierwsze - dotyczące produkcji licencyjnej 160 egz., podpisano w 2005. Trzy lata później zawarto porozumienie o dodatkowych 80 jednostkach napędowych. Napędzają one wojskowe Z9, licencyjne odmiany AS365 Dauphin.

Śmigłowce te są wykorzystywane lub będą - na mocy już podpisanych porozumień - w Chinach, Pakistanie, Bangladeszu, Kenii, Mauretanii, Laosie, Mali i Republice Zielonego Przylądka.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.