Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

31 F-35 za 3,9mld USD

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 22 listopada 2010

Pentagon zlecił w piątek Lockheed Martinowi dostarczenie 31 myśliwców F-35 czterech modeli za 3,5 mld USD. Wcześniejsze zaliczki na poczet ich budowy wyniosły 400 mln USD.

</span>Prototyp F-35B BF-4, w czasie czwartkowego lotu. W jego trakcie przekroczono barierę 500 h testów w powietrzu wszystkich prototypów Lightningów II / Zdjecie: Lockheed Martin

Samoloty będą należały do 4. transzy produkcji niskoseryjnej. Poprzednie transze (LRIP 1-3) objęły łącznie również 31 samolotów.

Wśród zamówionych ostatnio Lightningów II, 16 egz. to F-35B STOVL (krótkiego startu i pionowego lądowania) dla lotnictwa US Marine Corps. 1 samolot w podobnej konfiguracji ma zostać przekazany Wielkiej Brytanii, choć ostateczne losy tego modelu nie są jasne. Przypomnijmy, że kraj ten zdecydował się bowiem na rezygnację z samolotów STOVL, na rzecz tańszej wersji pokładowej (zobacz: Drastyczne redukcje Londynu).

Pentagon zamówił również 10 maszyn w standardowej wersji A dla wojsk lotniczych oraz 4 F-35C, czyli modelu pokładowego dla lotnictwa US Navy.

Lockheed Martin sfinansuje z otrzymanej puli pieniędzy również nowe urządzenia dla linii montażowej, oporządzenie testowe i część wyposażenia dodatkowego dla F-35. Oznacza to, że koszty zakupu będą powiększone o kwoty na rozwój produkcji, z drugiej jednak strony samoloty nie otrzymają jeszcze pełnego zestawu systemów pokładowych.

Przy takich założeniach, koszt jednostkowy Lightningów II z tej serii wyniesie nie mniej niż 125,8 mln USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.