Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne testy rosyjskich rakiet balistycznych

Strategia i polityka, 26 grudnia 2007

We wtorek odbyły się kolejne testy rosyjskich rakiet RS-24 i Siniewa. Obie trafiły w cele na poligonie Kura na Kamczatce.

Międzykontynentalną rakietę balistyczną RS-24 wystrzelono z mobilnej wyrzutni umieszczonej na kosmodromie Plesieck. Odpalenie nastąpiło o 16:10 czasu moskiewskiego. To druga taka próba. Poprzednia, także zakończona sukcesem, miała miejsce 29 maja 2007.

Wielogłowicowa RS-24 została opracowana w moskiewskim Instytucie Techniki Cieplnej pod kierownictwem Jurija S. Sołomina. Rakiety tego typu mają zastąpić przestarzałe RS-18 i RS-20. Wraz z jednogłowicowymi RS-12M2 Topol-M mają stanowić podstawę siły uderzeniowej rosyjskich wojsk rakietowych przeznaczenia strategicznego (RWSN).

Wcześniej w ramach ćwiczeń bojowych atomowy okręt podwodny Tuła przeprowadził próbę innej rakiety - Siniewa. Okręt wystrzelił ją z Morza Barentsa. Także dla głowicy tej rakiety celem było miejsce wyznaczone na poligonie Kura.

Siniewa została zaprojektowana w Państwowym ośrodku rakietowym KB im. Makiejewa. Jej próby państwowe zakończono w 2004. Obecnie trwa produkcja seryjna. Poprzednia próba Siniewy odbyła się 17 grudnia. Także wtedy wystrzelono ją spod wody, z okrętu Tuła z Morza Barentsa.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.