Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rafale rozbił się u wybrzeży Pakistanu

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 30 listopada 2010

W niedzielę rozbił się francuski myśliwiec Rafale F3 z lotniskowca Charles de Gaulle wspierający operację w Afganistanie. Pilotowi udało się przeżyć.

Francuski myśliwiec Dassault Rafale F3 startujący z pokładu lotniskowca Charles de Gaulle rozbił się przedwczoraj rano (w niedzielę) ponad 100 km od wybrzeża Pakistanu. Samolot uczestniczył w akcji wsparcia sił koalicji działającej w Afganistanie. Pilot katapultował się i wodował na spadochronie. Z wody Morza Arabskiego podjął go francuski śmigłowiec ratowniczy. Na pokładzie lotniskowca udzielono mu pomocy medycznej.

Francuskie samoloty z lotniskowca Charles de Gaulle wspierają działania NATO w ramach operacji Agapanthe 2010. Są to Super Etendard i Rafale z Base 12F Landivisiau (Finistère). Uczestniczą one w lotach nad Afganistanem od 25 listopada. Przed wypadkiem planowano, że operacja potrwa miesiąc.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.