Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Austriackie czołgi na sprzedaż

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 13 grudnia 2010

Austria zredukuje o połowę liczbę sprzętu pancernego wojsk lądowych, dla zaoszczędzenia 12 mln Euro rocznie. Dotyczy to m.in. kilkudziesięciu czołgów Leopard 2A4.

</span>W najbliższych latach na międzynarodowy rynek trafi kilkadziesiąt austriackich Leopardów. Wstępne zainteresowanie ich kupnem wyrazili Węgrzy / Zdjęcie: MO Austrii

Minister obrony Norbert Darabos, w wywiadzie opublikowanym 11 grudnia, powiedział, że ze względu na zmiany sytuacji międzynarodowej samodzielna obrona terytorium nie jest już dłużej potrzebna.

Filozofia ta odzwierciedla się - już od kilku lat - w liczebności sił zbrojnych, które w czasie pokoju liczą ok. 19 tys. żołnierzy. Po mobilizacji wartość ta ma wzrosnąć do ok. 120 tys. żołnierzy. To kilkukrotnie mniejsze liczby, niż w czasach Zimnej Wojny.

Obecnie planowane redukcje mają jednak przede wszystkim wymiar finansowy. Sprzedaż lub skasowanie ok. 500 pojazdów pancernych i opancerzonych ma przynieść oszczędności rzędu 12 mln Euro rocznie.

Obecnie Austriacy posiadają 114 czołgów Leopard 2A4, ok. 120 niszczycieli czołgów SK-105 Kürassier, 112 bwp Ulan, ok. 370 transporterów Schützenpanzer i 71 egz. Pandurów I, 80 dział samobieżnych M109 oraz kilkadziesiąt opancerzonych pojazdów specjalistycznych, jak również ponad sto samochodów patrolowych Dingo 2 i Iveco LMV.

Proces wycofywania sprzętu ma rozpocząć się w przyszłym roku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.