Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Intraced w służbie

Przemysł zbrojeniowy, 17 grudnia 2010

Francuskie siły zbrojne rozpoczęły wykorzystywanie utajnionej, wojskowej sieci intranetowej Intraced, autorstwa Thalesa i spółki Cassidian. Połączy ona do 20 tys. użytkowników.

</span>Nowa sieć wewnętrzna zapewni szeroki dostęp do kodowanych informacji i aplikacji, w tym poczty elektronicznej, możliwości pracy zespołowej i zasobów danych / Zdjęcie: Cassidian

Francuska sieć wojskowa ma podobne możliwości, co cywilne sieci wewnętrzne, zapewnia jednak dostęp do informacji niejawnych, włącznie z danymi, opatrzonymi klauzulą tajne.

System rozwijany jest przez Thalesa - jako głównego wykonawcę - oraz spółkę Cassidian, wchodzącą w skład EADS.

Pierwsze elementy systemu zostały zainstalowane pod koniec 2009. Wczoraj sztab generalny i agencja zamówień wojskowych DGA ogłosiły wejście Intraced do służby. Docelowo system połączy 20 tys. użytkowników, łącząc w sobie wszystkie, działające obecnie mniejsze sieci poszczególnych instytucji wojskowych.

Podstawowym celem projektu była integracja sieci komputerowych pionów dowodzenia poszczególnych rodzajów sił zbrojnych, co ma pomóc w sprawnej współpracy i prowadzeniu operacji połączonych.

Według twórców Intraced, systemy szyfrowania danych nie wpływają w istotny sposób - w porównaniu do cywilnych sieci - na szybkość przekazywania danych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.