Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mniejszy budżet Pentagonu w 2012

Strategia i polityka, 21 grudnia 2010

Niemal pewne jest już istotne zmniejszenie budżetu obronnego USA w 2012. Prawdopodobnie o 10-15 mld USD (ok. 2%), w stosunku do 2011.

</span>Ewentualne cięcia mogą dotknąć wielu programów zbrojeniowych. Najłatwiejszym sposobem zmniejszenia wydatków byłoby jednak ograniczenie misji zagranicznych, przede wszystkim w Afganistanie oraz likwidacja kontyngentu w Iraku / Zdjęcie: US Army

Budżet obronny USA na 2011 nie został jeszcze przyjęty. Trwają uzgodnienia miedzy senatem a izbą reprezentantów. Można jednak przyjąć, że osiągnie on 725 mld USD, łącznie z wydatkami dodatkowymi, w tym na program nuklearny, zawartymi w budżecie resortu energetyki. Bezpośredni budżet Pentagonu, wraz z wydatkami na misje zagraniczne, prawdopodobnie wyniesie 668 mld USD, o ok. 10 mld mniej, niż wnioskowała administracja rządowa.

Budżet na 2012 może być jeszcze bardziej okrojony, co wynika z konieczności redukcji deficytu budżetowego. Najbardziej zaawansowane propozycje - z kręgów zajmujących się finansami publicznymi - dotyczą nawet 100 mld USD, jednak wydaje się to mało prawdopodobne. Większość polityków i urzędników, twierdzi, że redukcje mogą dotyczyć kwot rzędu od kilku do 15 mld USD, co przy średniej, 2-procentowej inflacji może przełożyć się na realny spadek wydatków wojskowych o 4-5%, w stosunku do 2011.

Faktem jest jednak, że za dwa lata Amerykanie nie będą już musieli płacić za koszty stacjonowania kontyngentu w Iraku, co może znacznie zmniejszyć wymiar cięć finansowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.