Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Domodiedowo bez prądu

Lotnictwo cywilne, 26 grudnia 2010

Na podmoskiewskim lotnisku Domodiedowo z powodu awarii sieci elektrycznej nie funkcjonują systemy obsługi pasażerów. Wstrzymano wszystkie loty.

Dziś rano na Moskwę spadł tzw. lodowy deszcz. Zamarzająca woda oblodziła wiele ważnych instalacji, w tym sieć elektryczną. Na lotnisku Domodiedowo problemy z zasilaniem rozpoczęły się ok. 7:30 czasu lokalnego. Wkrótce przerwały pracę systemy informacyjne, rejestracji pasażerów i kilka innych. Według władz lotniska i Federalnej agencji transportu lotniczego, systemy odpowiadające za bezpieczeństwo lotów funkcjonują normalnie. Loty jednak całkowicie wstrzymano. Oficjalnie nie wiadomo, na jak długo. Nieoficjalnie podaje się, że Domodiedowo nie wznowi dziś lotów.

Głównym powodem przerwania dostaw prądu było zerwanie linii elektrycznych w rejonie podstacji energetycznych pod wsią Wołodarskij i pod Podolskiem. Te dwie podstacje odpowiadają za dostawy prądu na lotnisko Domodiedowo. Jest ono co prawda wyposażone w 5 generatorów dieslowskich, ale zasilają one w pierwszej kolejności systemy odpowiadające za bezpieczeństwo ruchu lotniczego.

Na lotnisku Domodiedowo koczują tysiące nieodprawionych pasażerów. Część z nich skierowano już do hoteli, ale większość narzeka na brak jakiejkolwiek opieki. Tym, którzy przylecieli na lotnisko, bagaże wydawane są ręcznie.

Samoloty, które miały wylądować na Domodiedowie, skierowano na pozostałe podmoskiewskie lotniska - Szeremietiewo i Wnukowo. Oba pracują w miarę normalnie, zależnie od aktualnych warunków atmosferycznych. Ograniczenia lotów wywołane są przede wszystkim oblodzeniem pasów i samolotów, a także nienajlepszą widzialnością.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.