Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dongfeng 21D operacyjny?

31 grudnia 2010

Według admirała Roberta Willarda, dowódcy US Pacific Command, chińskie pociski Dongfeng 21D, przeznaczone do niszczenia lotniskowców, osiągnęły wstępną gotowość operacyjną.

</span></span>Stosowanie pocisków balistycznych do zwalczania okrętów jest rzadkością. Dongfeng 21D ma jednak dzięki temu osiągać bezkonkurencyjny zasięg, nawet do 3 tys. km

Dongfeng 21D to nowa odmiana rodziny dwustopniowych pocisków balistycznych średniego zasięgu, które weszły do uzbrojenia w latach 1990. Pierwsze ich wersje, o niewielkiej precyzji, zostały wyposażone w głowice atomowe. Nowsze - również w konwencjonalne.

Pocisk charakteryzuje się stromą trajektorią lotu o wysokim apogeum. Głowica w końcowej fazie lotu uzyskuje bardzo duże prędkości, przez co może być bardzo trudna do przechwycenia. System naprowadzania na cel ma korzystać z informacji przesyłanych przez satelity, wyposażone w radary z aperturą syntetyczną, oraz bsl i naprowadzanie w podczerwieni.

Amerykańscy analitycy podkreślają, że jeśli nowy system osiągnie pełną gotowość bojową, może zagrozić pozycji USA w regionie.

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.