Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AMRAAM-y dla Szwajcarii

Lotnictwo wojskowe, 03 stycznia 2011

Do amerykańskiego kongresu trafiły pod koniec grudnia dokumenty, niezbędne do sfinalizowania rozmów ze Szwajcarią, odnośnie zakupu 150 pocisków AIM-120C-7 AMRAAM.

Zdjęcie: Raytheon

Szwajcarskie wojska lotnicze chcą kupić dla swoich 33 myśliwców F/A-18C/D 150 bojowych pocisków powietrze-powietrze AIM-120, w najnowszym modelu C-7. Charakteryzują się one m.in. zmodyfikowanym systemem naprowadzania i zwiększonym zasięgiem. Pociski zastępują w lotnictwie US Navy wycofane kilka lat temu AIM-54 Phoenix, które mogły zwalczać cele powietrzne na odległościach do 180 km.

W szwajcarskim pakiecie eksportowym zawarto również m.in. 6 pocisków telemetrycznych, 24 szkolnych, części zamienne, urządzenia pomocnicze, usługi szkoleniowe, serwisowe i wartość prac integrujących model C-7 z używanymi F/A-18C/D.

Potencjalna, maksymalna wartość kontraktu wynosi 358 mln USD. Cena jednego pocisku szacowana jest na 700 tys. USD.


Drukuj Góra