Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-16 dla Pakistanu

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 stycznia 2008

Lockheed Martin otrzymał zamówienie na wyprodukowanie 18 samolotów F-16C/D Block 52 dla Pakistanu. Jest to pierwszy kontrakt w ramach większej umowy na dostawy nowych i zmodernizowanych Sokołów dla Pak Faza'ya, miejscowych wojsk lotniczych.

Pakistański F-16A Block 15. Z 40 zakupionych samolotów w połowie lat 1980. do dzisiaj przetrwały 32 egzemplarze. W 2005 USA - w geście dobrej woli - przekazały dwa kolejne (z powodu pakistańskiego programu atomowego wszystkie planowane zakupy lat 1980. i 1990. zostały anulowane, a wyprodukowanych i zapłaconych 28 samolotów Pak Faza'ya nigdy nie odebrała). Jeżeli założenia obecnie realizowanego programu zostaną sfinalizowane, Pakistan będzie dysponował łącznie 36 F-16C/D i 58 F-16MLU / Zdjęcie: Pak Faza'ya

Lockheed Martin dostarczy 12 samolotów w wersji jednomiejscowej i 4 w wersji dwumiejscowej w ramach Foreign Military Sales. Wartość kontraktu to 498 mln USD. Umowę podpisano 28 grudnia 2007.

Jest ona częścią większego porozumienia między Pakistanem a USA. W kwietniu 2006 władze w Islamabadzie przyjęły program modernizacji lotnictwa do 2019. Zakłada on, obok zakupu samolotów w Chinach (36 J-10A/B) produkcji pakistańsko-chińskich JF-17 (150 egz.), samolotów wczesnego ostrzegania, transportowych i szkolnych, także wzmocnienie floty posiadanych F-16. Ostatecznie, po serii trudnych rozmów, podpisano porozumienie o zakupie 36 nowych F-16C/D Block 52 (18 + 18 w opcji), wraz z całym uzbrojeniem i oprzyrządowaniem za ok. 3 mln USD. Dodatkowo zdecydowano się również na modernizację 34 F-16A/B Block 15 - posiadanych obecnie przez Pak Faza'ya - do standardu MLU oraz na identyczną przebudowę 24 starych Sokołów z zapasów US Air Force, co wraz z wyposażeniem pochłonie ok. 2 mld USD.

W pakiecie uzbrojenia przewidziano m.in. po 500 szt. pocisków AIM-120C5 i AIM-9M.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.