Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Opóźnienie startu japońskiej rakiety

Astronautyka, 19 stycznia 2011

Japońska agencja kosmiczna JAXA poinformowała dzisiaj o przesunięciu startu rakiety HII-B z zaopatrzeniem na Międzynarodową Stację Kosmiczną, z powodu złej pogody.

HII-B na stanowisku startowym centrum kosmicznego Tanegashima / Zdjęcie: JAXA

Start planowano pierwotnie na jutrzejsze popołudnie. Ze względu na chmury w wysokich warstwach atmosfery, zdecydowano się na przełożenie rozpoczęcia misji. Start może nastąpić najszybciej 22 stycznia, jednak prawdopodobne jest, że nastąpi to później.

Najnowsza i największa japońska rakieta HII-B, następca modelu A, ma przewieźć na MSK 5 t zaopatrzenia, w tym żywność, wodę i aparaturę naukową.

Rakieta ma długość 56,6 m i masę startową 531 t. Może wynosić na niskie orbity ładunki o masie do 19 t. Produkowana jest przez Mitsubishi Heavy Industries.


Drukuj Góra