Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Seahawki weszły do służby

Marynarka wojenna, 21 stycznia 2011

Wczoraj w bazie Sembawang, siedzibie 123. eskadry, miała miejsce uroczystość, podczas której wiceminister obrony Singapuru, dr Ng Eng Hen oficjalnie zainaugurował działalność morskich Seahawków.

Singapurski S-70B. Kraj ten stał się już 7. importerem amerykańskich Seahawków, po Australii, Grecji, Japonii, Hiszpanii, Tajlandii, Tajwanie i Turcji

Singapur zamówił 6 śmigłowców S-70B Seahawk w styczniu 2005. Sikorsky dostarczył pierwsze trzy maszyny w maju 2009. Od tej pory trwało szkolenie pilotów i mechaników, realizowane w USA. Pod koniec ubiegłego roku wszystkie maszyny zostały przetransportowane do Singapuru.

Dla S-70B została w 2007 stworzona 123. eskadra wojsk lotniczych, wchodząca obecnie w skład Grupy Śmigłowcowej. Jej podstawowym zadaniem będzie realizowanie zadań na rzecz fregat typu Formidable (zobacz także: Trzy fregaty), jednak piloci szkoleni są również do działań na rzecz wojsk lądowych i w prowadzeniu operacji humanitarnych.

S-70B w hangarze fregaty typu Formidable / Zdjęcia: MO Singapuru

W ramach planów zwiększenia możliwości bojowych marynarki wojennej - szczególnie pod katem zwalczania okrętów podwodnych - Singapur wyraził zainteresowanie zakupem P-3C Orion, z zapasów lotnictwa US Navy. Samoloty mogłyby zastąpić mniejsze Fokkery 50.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.