Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

EMAG w Afganistanie

Wojska lądowe, 24 stycznia 2011

Brytyjskie Ministerstwo Obrony rozpoczęło proces zaopatrywania żołnierzy walczących w Afganistanie w nowe polimerowe magazynki EMAG, przeznaczone do brytyjskich kbk L85A2 i kbkm L86A2.

Testowane przez Brytyjczyków EMAGi okazały się bardziej wytrzymałe i łatwiejsze w użyciu od standardowych, metalowych magazynków do SA80. Żołnierze chwalili również zastosowanie zakrywek, chroniących amunicję w zapasowych magazynkach przed zanieczyszczeniami

Żołnierze z regimentu Argyll and Sutherland Highlanders jako jedni z pierwszych otrzymali nowe magazynki, wyprodukowane przez Magpul.

Kompozytowy, 30-nabojowy EMAG należy do rodziny nowoczesnych magazynków pudełkowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów polimerowych waży o połowę mniej, w stosunku do stosowanych obecnie przez Brytyjczyków. Standardowo przenosząc 12 magazynków o masie po 120 g, żołnierze mogą zaoszczędzić ponad 1 kg. Dodatkowo EMAGi zostały wyposażone w okienko inspekcyjne, pozwalające łatwo określić ilość pozostałej amunicji.

Polimerowe magazynki Magpul mają masę jedynie 130g. Okienko inspekcyjne pozwala w łatwy sposób określić ilość pozostałej amunicji / Zdjęcia: MO Wielkiej Brytanii

Naboje przed kurzem i piaskiem podczas transportu chroni dodatkowa zakrywka, co ma zminimalizować ryzyko zacięć spowodowanych zanieczyszczeniami. Fakt ten szczególnie pozytywnie podkreślali żołnierze eksploatujący nowe magazynki. Zgodnie z cytowanymi przez angielskie MON opiniami, doceniona została również wytrzymała konstrukcja, nie powodująca żadnych niepożądanych odkształceń.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.