Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EMAG w Afganistanie

Wojska lądowe, 24 stycznia 2011

Brytyjskie Ministerstwo Obrony rozpoczęło proces zaopatrywania żołnierzy walczących w Afganistanie w nowe polimerowe magazynki EMAG, przeznaczone do brytyjskich kbk L85A2 i kbkm L86A2.

Testowane przez Brytyjczyków EMAGi okazały się bardziej wytrzymałe i łatwiejsze w użyciu od standardowych, metalowych magazynków do SA80. Żołnierze chwalili również zastosowanie zakrywek, chroniących amunicję w zapasowych magazynkach przed zanieczyszczeniami

Żołnierze z regimentu Argyll and Sutherland Highlanders jako jedni z pierwszych otrzymali nowe magazynki, wyprodukowane przez Magpul.

Kompozytowy, 30-nabojowy EMAG należy do rodziny nowoczesnych magazynków pudełkowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów polimerowych waży o połowę mniej, w stosunku do stosowanych obecnie przez Brytyjczyków. Standardowo przenosząc 12 magazynków o masie po 120 g, żołnierze mogą zaoszczędzić ponad 1 kg. Dodatkowo EMAGi zostały wyposażone w okienko inspekcyjne, pozwalające łatwo określić ilość pozostałej amunicji.

Polimerowe magazynki Magpul mają masę jedynie 130g. Okienko inspekcyjne pozwala w łatwy sposób określić ilość pozostałej amunicji / Zdjęcia: MO Wielkiej Brytanii

Naboje przed kurzem i piaskiem podczas transportu chroni dodatkowa zakrywka, co ma zminimalizować ryzyko zacięć spowodowanych zanieczyszczeniami. Fakt ten szczególnie pozytywnie podkreślali żołnierze eksploatujący nowe magazynki. Zgodnie z cytowanymi przez angielskie MON opiniami, doceniona została również wytrzymała konstrukcja, nie powodująca żadnych niepożądanych odkształceń.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.