Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Optoelektronika BAE Systems dla Kanady

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 27 stycznia 2011

Amerykańskie zakłady BAE Systems dostarczą celowniki termowizyjne dla kanadyjskich granatników automatycznych kalibru 40 mm. Za ich integrację z bronią odpowiada Rheinmetall Canada.

Granatniki automatyczne C16 stanowią część zakupów kanadyjskiej armii w ramach programu CASW. Broń dostarczana przez Rheinmetall Canada zostanie zintegrowana z celownikami BAE Systems / Zdjęcie: Rheinmetall

Kanadyjczycy realizują program, nazwany Close Area Suppression Weapon (CASW), który ma na celu m.in. zaopatrzenie oddziałów wojsk lądowych w 304 granatniki automatyczne C16 kalibru 40 mm. Ich dostawcą jest Rheinmetall Canada.

W celu zwiększenia skuteczności granatników w działaniach nocnych, zdecydowano się na równoległy zakup celowników termowizyjnych amerykańskich zakładów BAE Systems, rodziny AN-PAS-13C(V) (są one również nazywane po prostu thermal weapon sight - TWS).

Celowniki są produkowane od 2006. US Army złożyła wtedy ogromne zamówienie na 100 tys. egz. o wartości ponad 1 mld USD. Większość z nich została już dostarczona. BAE Systems zaopatruje również część sojuszników, działających w Iraku i Afganistanie.

Celowniki termowizyjne BAE Systems rodziny AN-PAS-13C(V) charakteryzują się niewielką masą oraz rozmiarami. Przeznaczone dla karabinków mają masę 0,8 kg i długość 28,5 cm. Urządzenia dla karabinów wyborowych i broni zespołowych mają masy odpowiednio 1,3 i 1,8 kg oraz długość 33,8 i 40,4 cm. Strzelec może przy tym korzystać z kilku typów siatek celowniczych. Matryce MicroIR nie wymagają chłodzenia / Zdjęcie: BAE Systems


Drukuj Góra