Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się kolejny indyjski MiG-21

Lotnictwo wojskowe, 04 lutego 2011

Dziś w centralnych Indiach rozbił się myśliwiec MiG-21. Jego pilot przeżył.

Samolot MiG-21 wykonywał rutynowy lot treningowy. Rozbił się ok. 11:20 czasu lokalnego, ok. 5 minut po starcie z bazy Maharajpur w Gwalior. Jego szczątki, rozrzucone na powierzchni kilkuset metrów kwadratowych ekipy ratownicze odnalazły w lesie między wioskami Bhela i Bheemlat, ok. 150 km od miejsca startu.

Pilot myśliwca zdołał się katapultować i przeżył wypadek. Także na ziemi nie było żadnych istotnych strat.

Indie eksploatują MiGi-21 ponad 40 lat. W tym czasie rozbiło się ponad dwieście z nich (Rozbił się indyjski MiG-21, 2010-08-08). Obecnie w wyposażeniu indyjskich wojsk lotniczych pozostaje ok. 200 myśliwców tego typu. Od 2003 ich eksploatację nadzorują specjaliści rosyjscy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.