Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Libijskie myśliwce na Malcie

Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 21 lutego 2011

Na Malcie niespodziewanie wylądowały dziś dwa libijskie myśliwce Mirage F1. Do Valetty przyleciały też dwa śmigłowce cywilne z Libii.

Na Malcie wylądowały Mirage F1ED, nr 502 i 508, dostarczone Libii w 1978. Samoloty były uzbrojone w wyrzutnie npr Matra 68 mm. Obaj piloci to wysocy rangą oficerowie, prawdopodobnie dowódcy eskadr w stopniu pułkownika

Dziś po południu, o 16:32 czasu lokalnego, dwa libijskie Mirage F1 wylądowały na międzynarodowym lotnisku w stolicy Malty - Valetta. Ich piloci F1 uciekli z Libii i poprosili o azyl. Miał to być protest przeciwko zmuszaniu do udziału w akcjach ostrzeliwania demonstrantów na ulicach największych libijskich miast. Mirage wystartowały z bazy pod Trypolisem.

Krótko przed myśliwcami, ok. 15:40 na Malcie wylądowały dwa cywilne śmigłowce Super Puma, które wystartowały z Libii. Na ich pokładach znajdowało się 7 osób: w jednym ze śmigłowców 3, w drugim 4. Tylko jedna z nich miała paszport. Według oświadczeń, wszyscy uciekinierzy byli Francuzami. Ich tożsamość jest sprawdzana przez służby graniczne Malty. Wiadomo, że śmigłowce opuściły Libię bez oficjalnej zgody.

Na Malcie wylądowały m.in. dwa śmigłowce Eurocopter AS332L1 Super Puma, nr rej. F-GYSH i F-GHOY, należące do Heli Union - istniejącej od 1961 kompanii z bazą w Paryżu, oferującej usługi śmigłowcowe na całym świecie

Z Libii masowo ewakuują się cudzoziemcy. Część z nich ląduje na Malcie. Po południu w Valetta wylądował samolot pasażerski Air Malta z ok. 100 pasażerami. Wieczorem dla uzupełnienia paliwa wylądował transportowy C-130 wojsk lotniczych Austrii z obywatelami tego kraju uciekającymi z Libii.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.