Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IDEX 2011: premiera Mbombe

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 22 lutego 2011

Południowoafrykańska Paramount Group ogłosiła powołanie spółki joint venture z arabską IGG. Producent zaprezentował na IDEX 2011 - po raz pierwszy poza RPA - PLPV Mbombe.

Zawarta 17 lutego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich spółka z International Golden Group (IGG) ma promować w krajach regionu pojazdy minoodporne produkowane przez Paramount Group. Jednym z nich ma być Paramount Low Profile Vehicle (PLPV), znany wcześniej jako Mbombe. Zaprezentowano go - po raz pierwszy poza Afryką (jako Mbombe debiutował we wrześniu 2010 podczas Africa Aerospace and Defence 2010 w Cape Town) - na rozpoczętych 20 lutego w Abu Zabi IDEX (International Defence Exhibition) 2011.

Paramount Group wcześniej utworzyła spółki w Indiach i Azerbejdżanie. W tym pierwszym kraju z Ashok Leyland. Z kolei w Azerbejdżanie rozpoczęła współpracę z Ministerstwem Obrony, by produkować tam pojazdy Matador i Marauder, a także - w dalszej perspektywie - PLPV. Obu krajom Paramount Group oferuje transfer technologii.

PLPV został zaprojektowany i zbudowany w ciągu roku przez Paramount Innovation Centre w Midrand. Jest bojowym wozem piechoty (transporterem opancerzonym 6 x 6) o małej wysokości. Może przewozić do 11 żołnierzy (standardowo 8 w pełni wyekwipowanych). Jego uzbrojenie stanowi 30-mm armata automatyczna i 7,62-mm karabin maszynowy. Zasięg pojazdu wynosi 700 km, a prędkość maksymalna 100 km/h. Pancerz PLPV zapewnia ochronę przed atakiem pociskami wg STANAG 4569 Level IV i przed wybuchem ładunku odpowiadającego 10 kg TNT. Masa wyposażonego pojazdu wynosi 27 t.

Na razie PLPV wchodzi do uzbrojenia jedynie armii RPA. Według prezesa Paramount Group, Ivora Ichikowitza, w najbliższym czasie ma wesprzeć także jednostki ISAF (International Security Assistance Force) operujące w Afganistanie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.