Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zakupy ZEA za 3 mld USD

Przemysł zbrojeniowy, 23 lutego 2011

Na targach zbrojeniowych IDEX 2011, Zjednoczone Emiraty Arabskie zawarły kilka umów o łącznej wartości 3,09 mld USD. Dotyczą one m.in. zakupu systemu dowodzenia i pocisków RAM.

Produkowane przez Raytheona i niemiecką Diehl BGT Defence pociski RAM zapewniają możliwość niszczenia statków powietrznych i pocisków przeciwokrętowych na dystansach do 9 km. Jeden egz. RAM kosztuje ok. 440 tys. USD / Zdjęcie: Raytheon

Gen. bryg. Obaid al-Ketbi ujawnił dzisiaj, że w ciągu trzech dni trwania targów IDEX 2011 w Dubaju, podmioty ze ZEA zawarły umowy o wartości 11,68 mld drahm, czyli 3,09 mld USD.

Generał poinformował, że jedna z nich dotyczyła zakupu przez siły zbrojne cyfrowego systemu dowodzenia, łączności i rozpoznania o wartości 550 mln USD. Dostawcą jest Emiraje Systems, spółka miejscowej C4AS oraz EADS Defence & Security Systems.

W drugiej z ujawnionych transakcji Abu Dhabi Ship Building Company zamówiła pociski RAM za równowartość 218,1 mln USD. Zostaną one wykorzystane jako uzbrojenie przeciwlotnicze 3 korwet typu Baynunah, budowanych na francuskiej licencji w tej stoczni (zobacz: Próby korwety Baynunah).

Przedstawiciele Lockheed Martina poinformowali natomiast o toczonych negocjacjach między rządami ZEA i USA na temat sprzedaży systemu antybalistycznego THAAD. Przedstawiciele koncernu, Dennis Cavin stwierdził, że porozumienie w tej sprawie może zostać osiągnięte już wiosną. Potencjalna wartość kontraktu szacowana jest na 7 mld USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.