Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja BWP-3

Wojska lądowe, 25 lutego 2011

Na targach zbrojeniowych IDEX 2011 ogłoszono dzisiaj podpisanie przez Rosobronexport i Zjednoczone Emiraty Arabskie umowy o modernizacji 135 BWP-3, za 74 mln USD.

ZEA otrzymały w latach 1992-2000 ok. 600 egz. BWP-3. Kilka lat temu ok. 400 z nich przeszło modernizację, polegającą na zainstalowaniu dodatkowego opancerzenia reaktywnego. Wraz z upływem czasu pojawiła się jednak konieczność głębszej przebudowy pojazdów, reprezentujących technologicznie standardy z końca Zimnej Wojny / Zdjęcie: Rosobronexport

Po długotrwałych negocjacjach przedstawiciele wojsk lądowych ZEA i Rosobronexportu podpisali porozumienie o modernizacji 135 pojazdów. Nie ujawniono zakresu przyjętych zmian, poinformowano jedynie o wartości transakcji - 74 mln USD.

Wcześniejsze dane wskazują, że Rosjanie zaproponowali doprowadzenie arabskich pojazdów do standardu BWP-3M, z mocniejszym, 660-konnym silnikiem UTD-32, zmodernizowanym systemem kontroli ognia, nową optoelektroniką, automatem ładującym, celownikiem BZS1, jak również zintegrowaną kamerą termalną i laserowym podświetlaczem celów francuskiego Sagema. Ochronę pojazdu ma wzmocnić systemem obrony aktywnej Arena-E. Nie wiadomo, ile z tej propozycji wykorzysta użytkownik największej na świecie floty BWP-3.


Drukuj Góra