Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

51,2 tys. zł na cel charytatywny

Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, Przemysł zbrojeniowy, 27 lutego 2011

Goście XVI Balu Lotników i Polskiej Obronności zebrali 51 200 zł na wsparcie chorego pilota. Na Balu wręczono nagrody dla najlepszych lotników wojskowych i cywilnych.

Dziś nad ranem w Hotelu Jan III Sobieski zakończył się XVI Bal Lotników i Polskiej Obronności. Jego uczestnicy w czasie aukcji charytatywnej (KATALOG) prowadzonej przez Wojciecha Łuczaka wylicytowali aż 51,2 tys. zł na wsparcie pilota MiG-29, który zachorował na stwardnienie rozsiane. Najbardziej emocjonująca była licytacja anglojęzycznej książki z 1939 o polskiej armii. Jej cena wywoławcza wynosiła 1000 zł, zwycięzca licytacji zapłacił zaś 8,7 tys. zł! Symboliczny czek przedstawicielowi Wojskowego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego SWAT, płk. Januszowi Chwiejczakowi, Dziekanowi Korpusu Oficerów Sił Powietrznych wręczył dowódca Sił Powietrznych, gen. broni pilot Lech Majewski i prezes Agencji Lotniczej Altair Tomasz Hypki.

W czasie Balu nagrody otrzymali najlepsi lotnicy wojskowi i cywilni 2010. Wśród siedmiu wyróżnionych lotników wojskowych znaleźli się: zastępca Szefa Wojsk Lotniczych DSP płk pil. Adam Cebula, dowódca klucza lotniczego z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku kpt. pil. Michał Kras, starszy technik klucza z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu st. chor. Maciej Kupczyk, dowódca eskadry 7. dywizjonu lotniczego z Nowego Glinnika mjr pil. Stanisław Kondrat, dowódca klucza eksploatacji 49. Pśb z Pruszcza Gdańskiego kpt. Marek Lenarciak, inspektor bezpieczeństwa lotów 28. eskadry lotniczej BLMW z Gdyni kpt. pil. Janusz Żytko i starszy technik klucza 28. eskadry lotniczej BLMW z Gdyni chor. sztab. Krzysztof Samoraj. Najlepsi sportowcy lotniczy to Sebastian Kawa z Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, podwójny złoty medalista Mistrzostw Świata w Wyścigach Szybowcowych i Szybowcowych Mistrzostw Świata w klasie Standard, Zbigniew Nieradka z Aeroklubu Częstochowskiego, który po raz pierwszy w historii polskiego szybownictwa zdobył złoty medal Szybowcowych Mistrzostw Świata w klasie 18-metrowej, Janusz Darocha z Aeroklubu Częstochowskiego i Zbigniew Chrząszcz z Aeroklubu Wrocławskiego - złoci medaliści Rajdowych Mistrzostwach Świata, Piotr Zawada z Aeroklubu Poznańskiego, złoty medalista Mistrzostw Świata Latających Makiet Samolotów w konkurencji F4B-makiety na uwięzi, srebrna załoga Samolotowych Rajdowych Mistrzostw Świata - Michał Wieczorek z Aeroklubu Krakowskiego i Michał Osowski z Aeroklubu Częstochowskiego, Sławomir Łasocha z Aeroklubu Nadwiślańskiego w Grudziądzu, srebrny medalista Mistrzostw Świata Modeli Kosmicznych w konkurencji S9A - modele rakiet czasowych z opadaniem wirowym, Marian Kaziród z Zawiercia, w 2010 m.in. srebrny medalista Mistrzostw Świata Latających Makiet Samolotów w konkurencji F4B - makiet na uwięzi, kpt. Monika Sadowy z Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu-Krzesinach. Większość z nagrodzonych, poza dyplomami i gratulacjami, otrzymała wysokiej klasy laptopy, ale też aparaty fotograficzne, nawigacje samochodowe, tablet, telewizor LCD i... traktor ogrodowy. Wszyscy dostali też wspaniałe torty z Cukierni Zakalec Łukasza Staniszewskiego.

Bal prowadziła Marta Kielczyk z TVP i Paweł Homa z PR3. Gości witali: redaktor naczelny Magazynu Lotniczego Skrzydlata Polska Grzegorz Sobczak, dowódca Sił Powietrznych gen. broni pilot Lech Majewski, v-prezes Krajowej Rady Lotnictwa Edward Margański, prezes Aeroklubu Polskiego Włodzimierz Skalik i prezes Fundacji Otwartych Serc Zygmunt Jerzyk z małżonkami. Wspomagali ich Henryk Kucharski, Tomasz Hypki i Wojciech Łuczak. Za znakomitą organizację Balu odpowiadali: pani Nina Dybka, płk Janusz Chwiejczak, płk Lech Pietrzak i Krzysztof Cedrowski, a także pani Katarzyna Zagańczyk z Hotelu Jan III Sobieski. Balowi towarzyszył wernisaż obrazów Magdaleny Drabarek.

Królami Balu zostali Agnieszka i Adam Cebula.

Zdjęcia: Mirosław Wójtowicz


Drukuj Góra