Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjski eksport – 10 mld USD

Przemysł zbrojeniowy, 02 marca 2011

Wartość rosyjskiego eksportu wojskowego w ubiegłym roku przekroczyła 10 mld USD. Portfel zamówień wynosi 48 mld USD. To prawdopodobnie nieco mniej, niż w 2009.

Przebojem eksportowym Rosji w ostatniej dekadzie były samoloty Su-30. Moskwa wiąże spore nadzieje z najnowszą wersją maszyny, Su-35 (na zdjęciu), która została wyposażona m.in. w mocniejsze silniki i radar z anteną ze skanowaniem fazowym. Pierwsze seryjne myśliwce tego typu powinny trafić do rosyjskich wojsk lotniczych w bieżącym roku / Zdjęcie: Suchoj

Pierwsze informacje o wpływach eksportowych ujawnił 25 lutego Igor Dmitrijew, szef federalnej służby współpracy wojskowej i technicznej (FSWTC), nadzorującej rosyjski handel specjalny. Dane te potwierdził wczoraj rzecznik prasowy Rosobronexportu.

Wynika z nich, że 2010 był wyjątkowo udany. Po raz pierwszy w najnowszej historii Rosji wartość eksportu wyposażenia wojskowego przekroczyła 10 mld USD, z czego 7,4 mld USD przypadło na państwową centralę handlu bronią.

Portfel zamówień wyniósł na początku bieżącego roku 48 mld USD, z czego 32 mld przypada na Rosobronexport. To nieco mniejsza liczba, niż na początku 2010. Rok temu portfel zamówień centrali miał wartość 34 mld USD (zobacz: Wzrost rosyjskiego eksportu o 10%).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra