Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Uziemienie F-35

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 12 marca 2011

Po wystąpieniu usterki instalacji elektrycznej i hydraulicznej w trakcie testowego lotu jednego z prototypów F-35A, uziemiono wszystkie samoloty tego typu.

Prototypy AF-1 i AF-2 w bazie lotniczej Edwards / Zdjęcie: Lockheed Martin

Usterka dotyczyła dwóch generatorów prądu, wystąpił również wyciek oleju. Pilot lecący prototypem AF-4 zdołał jednak szczęśliwie wrócić do bazy lotniczej Edwards, gdzie prowadzone są testy nowej konstrukcji.

Biuro Pentagonu, nadzorujące program Joint Strike Fighter, zawiesiło loty prototypów F-35 wszystkich wersji, do czasu określenia przyczyn incydentu i ewentualnego usunięcia usterek. Nie jest to pierwsze wydarzenie tego typu (zobacz np.: Kolejne problemy z F-35B). Mimo, że występowanie różnego rodzaju niesprawności jest rzeczą normalną w okresie testowania prototypów, ostatnie zdarzenie może doprowadzić do powstania następnego opóźnienia we wprowadzeniu nowych myśliwców do służby.

Informację o uziemieniu Lightningów II podał dzisiejszy The Fort Worth Star Telegram. Dane potwierdzili przedstawiciele Lockheed Martina.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.