Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Baza lotnicza zniszczona przez tsunami

Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, 13 marca 2011

Japońska baza lotnicza Matsushima została zniszczona przez powódź wywołaną tsunami. Zatopione zostały wszystkie znajdujące się w niej samoloty F-2, T-4 i U-125 oraz śmigłowce UH-60.

Tsunami, które spustoszyło wczoraj znaczne obszary Japonii, zniszczyło niektóre lotniska i bazy wojskowe. Prawdopodobnie najbardziej ucierpiała baza lotnicza Matsushima należąca do Air Self-Defence Force. Baza znajduje się w prefekturze Miyagi, ok. 120 km od epicentrum trzęsienia ziemi o sile 8,9 w skali Richtera.

Baza  Matsushima pod wodą. Obiekty w oddali to samoloty F-2. Każdy kosztował  równowartość blisko 150 mln USD...

Według japońskiego ministerstwa obrony, w bazie Matsushima zniszczeniu uległo 28 samolotów i śmigłowców. Jest wśród nich 18 myśliwców Mitsubishi F-2B należących do 21st Hikotai (myśliwska eskadra treningowa) oraz 5 samolotów treningowych T-4, 3 śmigłowce Sikorsky UH-60 i 2 odrzutowce dyspozycyjne BAe U-125A z Kyunantai (eskadry poszukiwawczo-ratowniczej).

Samoloty w bazie Matsushima po powodzi. Nie widać na nich śladów  poważniejszych zniszczeń, ale działanie wody morskiej spowodowało, że  prawdopodobnie nie nadają się do remontu

Matsushima to baza zespołu akrobacyjnego Blue Impulse - części 11th Hikotai. Na szczęście jego samolotów - 7 Kawasaki T-4 nie było na miejscu. Zespół poleciał do bazy Tsuiki na pokazy z okazji otwarcia północnego odcinka linii superekspresu Kyushu Shinkansen. Pokazy zostały odwołane, a samoloty (podobnie jak inne z Tsuiki) przebazowane do bazy Nyutabaru.

Tsunami zniszczyło też pobliski port lotniczy Sendai. Zatopieniu uległo wiele małych, prywatnych samolotów


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.