Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Walki o Bengazi

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 19 marca 2011

Po ogłoszeniu decyzji RB ONZ o utworzeniu strefy zakazu lotów, mimo przygotowań krajów NATO do interwencji walki w Libii nie ustają. Strony konfliktu wzajemnie oskarżają się o naruszanie zawieszenia broni.

Libijskie siły rządowe przejęły kontrolę nad prawie całym terytorium kraju (Walki w Libii, 2011-03-15). Z większych miast rebelianci bronią już tylko Bengazi. Według świadków, w mieście słychać wybuchy i odgłosy walk. Władze Libii, które wczoraj ogłosiły przerwanie ognia, dziś oskarżają o naruszanie tego postanowienia rebeliantów. Jednak wszystko wskazuje na to, że to wojska rządowe bez przerwy kontynuują natarcie. Centrum miasta jest ostrzeliwane przez artylerię.

Decyzja Rady Bezpieczeństwa ONZ z 17 marca o wprowadzeniu strefy zakazu lotów nad Libią na razie nie weszła w praktyce w życie. Pozycje rebeliantów są atakowane także z powietrza. Lotnictwem dysponują także rebelianci. Dziś został zestrzelony ich samolot. MiG-23 spadł na przedmieścia Bengazi, co zarejestrowała kamera telewizji Al Jazeera (na zdjęciach). Pilotowi udało się katapultować, ale nie przeżył.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra