Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Konsolidacja branży rakietowej FR

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 marca 2011

Rosyjscy projektanci rakiet strategicznych i operacyjno-taktycznych połączą się w holding na bazie agencji Roskosmos.

O planach konsolidacji rosyjskich przedsiębiorstw budujących rakiety balistyczne poinformował wicepremier Siergiej Iwanow. Konsolidację ma przeprowadzić Roskosmos, w którego strukturze znajdzie się nowy holding. W jego skład ma wejść Moskiewski Instytut Techniki Cieplnej (MIT), Krasmasz i KB Makiejewa. Informując o planach restrukturyzacji, Iwanow zaprzeczył doniesieniom o planach powołania wyodrębnionego Ministerstwa Przemysłu Obronnego, które miałoby zająć się restrukturyzacją branży zbrojeniowej w FR i nadzorować realizację programu modernizacji wyposażenia SZ FR na lata 2011-2020.

Premier Władimir Putin w czasie wizyty w Wotkińsku powiedział z kolei, że w ciągu 2 najbliższych lat produkcja rakiet strategicznych i operacyjno-taktycznych wzrośnie prawie dwukrotnie. - Do jednostek będą dostarczane m.in. rakiety Jars, Buława i Iskander-M. Nowe uzbrojenie otrzymają też wszystkie jednostki przeciwlotnicze. Nacisk będzie kładziony na dostawy kompleksów S-400 Triumf i Pancyr-S.

Putin poinformował, że do 2020 budżet przeznaczy 77 mld rubli na uruchomienie produkcji seryjnej nowych kompleksów rakietowych w ramach państwowego programu modernizacji. Wytwórnia w Wotkińsku ma otrzymać 9,6 mld rubli z tej kwoty. Cały federalny program rozwoju przemysłu zbrojeniowego ma kosztować do 2020 ok. 3 bln rubli. 60% tej kwoty ma pochodzić z budżetu. Resztę mają stanowić środki samych przedsiębiorstw.

Wicepremier Iwanow poinformował, że wytwórnia w Wotkińsku wyprodukowała już wystarczającą liczbę rakiet Buława do dokończenia prób i uzbrojenia pierwszego okrętu podwodnego typu Boriej - Jurij Dołgorukij. Kolejne Buławy będą produkowane wraz z kolejnymi okrętami. - Budowanie rakiet Buława na skład nie ma sensu ekonomicznego - powiedział. Buława ma zakończyć próby i zostać przyjęta do uzbrojenia do końca 2011. Najbliższa próba, zaplanowana na czerwiec, zostanie zrealizowana z wykorzystaniem okrętu podwodnego Jurij Dołgorukij, którego uzbrojenie Buława ma stanowić.

Główny technolog, produkującej od 1957 rakiety balistyczne, wytwórni w Wotkińsku Aleksandr Czirkow poinformował o zachodzących w niej zmianach. - Średnia wieku naszych pracowników wynosi 30 lat, a średnia płaca 22 tys. rubli. Czirkow dodał, że w 23 wydziałach produkcji specjalnej powstają podstawowe zespoły rakiet Topol-M, Jars i Buława, a także kadłuby rakiet Iskander-M. Wytwórnia produkuje seryjnie rakiety Iskander-M, Topol-M i Buława.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.