Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Spadł F-15

Lotnictwo wojskowe, 22 marca 2011

W czasie operacji nad Libią rozbił się amerykański samolot uderzeniowy F-15E. Obu członkom załogi udało się katapultować.

Uczestniczący w operacji przeciwko Libii amerykański F-15E rozbił się wczoraj ok. 23:30 czasu lokalnego (21:30 GMT) ok. 40 km na południowy zachód od Bengazi - miasta opanowanego przez rebeliantów. Obu członkom załogi udało się katapultować. Spadli na tereny opanowane przez rebeliantów, odnosząc niewielkie obrażenia. Pilot został odnaleziony przez załogę przemiennopłata V-22 Osprey US Marine Corps i wywieziony z Libii. Nawigator dostał się w ręce rebeliantów i później przekazany Amerykanom. Członkowie załogi wylądowali daleko od siebie, katapultując się na dużej wysokości.

Strona rządowa podaje, że amerykański F-15E został zestrzelony. Przedstawiciele US Africa Command podają, że powodem wypadku była awaria mechaniczna jednego z systemów samolotu. Nie podają jednak szczegółów.

Rozbity samolot to McDonnell Douglas Boeing F15E Strike Eagle nr 91-0304 F-15E-51-MC, nr ser. 1211/E169 (zdjęcie: Paul Massey) z 492 FS, 48 FW bazującego w Lakenheath w Suffolk w W. Brytanii. Do lotów nad Libię startował z włoskiej bazy Aviano w ramach Joint Task Force Odyssey Dawn.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.