Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie załóg Boxerów

Wojska lądowe, 23 marca 2011

Od kilku tygodni trwa szkolenie załóg transporterów Boxer, które w sierpniu powinny wzmocnić niemiecki kontyngent w Afganistanie.

Jeden z 8 pierwszych transporterów bojowych, które dostarczono dla 292. batalionu piechoty (zmechanizowanej) z Donaueschingen / Zdjęcie: Heer

Dostawy seryjnych Boxerów dla niemieckich wojsk lądowych (Heer), rozpoczęły się w ubiegłym roku. 7 pojazdów pozbawionych uzbrojenia, zostało skierowanych do szkoły kierowców w Dornstadt.

Pod koniec lutego bieżącego roku dostarczono natomiast 8 wozów bojowych dla 292. batalionu piechoty z Donaueschingen. Są one wyposażone w zdalnie sterowane moduły uzbrojenia FLW 200, z wkm-ami kalibru 12,7 mm lub granatnikami automatycznymi kalibru 40 mm.

Ich załogi - składające się z dowódcy, celowniczego i kierowcy - przeszły już 4-tygodniowy kurs teoretyczny i rozpoczęły ostre strzelania.

Pojazdy mają trafić do Afganistanu w sierpniu. Będzie to pierwsza dyslokacja bojowa tych transporterów. Podobne decyzje - o skierowaniu swoich najnowszych wozów do walki z talibami - podjęły wcześniej władze Polski i Francji (zobacz: VBCI do Afganistanu).

Niemiecki kontyngent wykorzystuje obecnie niemal całą paletę swoich wozów pancernych, od bwp Marder i lekkich czołgów Wiesel, przez transportery Fuchs, po samochody patrolowe oraz opancerzone ciężarówki Eagle IV, Dingo 2, Mungo ESK i Duro III.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.