Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja Hawków Mk120

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 25 marca 2011

Przedstawiciele BAE Systems poinformowali o realizowanej obecnie modernizacji południowoafrykańskich Hawków. Zmiany dotyczą awioniki i systemów uzbrojenia.

Wojska lotnicze RPA zamówiły 24 Hawki. Najstarszy z nich ma za sobą 8 lat służby. Ze względu na rolę maszyn - są to samoloty szkolenia zaawansowanego - zdecydowano się na dodanie zdolności do symulowania wykorzystania pokładowej stacji radiolokacyjnej i wirtualnego użycia pocisków powietrze-powietrze / Zdjęcie: BAE Systems

Modernizacja południowoafrykańskich Hawków Mk120 polega przede wszystkim na umożliwieniu odbierania symulowanych danych ze stacji radiolokacyjnych bojowych Gripenów oraz dużych okrętów marynarki wojennej tego kraju. Pozwoli to na szkolenie w zakresie wykorzystania pokładowych stacji radiolokacyjnych.

Zostanie również zastosowane oprogramowanie, odwzorowujące wykorzystanie pocisków naprowadzanych na podczerwień i radarowo. Analogowe rejestratory video zostaną wymienione na urządzenia cyfrowe.

Do tej pory zdołano już zmodernizować 8 odrzutowców ze szkoły lotniczej w bazie Mukhado. Pozostałe zostaną doposażone do końca bieżącego roku. W pracach uczestnicy lokalny partner BAE Systems, Advanced Technologies and Engineering.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.