Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Modernizacja Hawków Mk120

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 25 marca 2011

Przedstawiciele BAE Systems poinformowali o realizowanej obecnie modernizacji południowoafrykańskich Hawków. Zmiany dotyczą awioniki i systemów uzbrojenia.

Wojska lotnicze RPA zamówiły 24 Hawki. Najstarszy z nich ma za sobą 8 lat służby. Ze względu na rolę maszyn - są to samoloty szkolenia zaawansowanego - zdecydowano się na dodanie zdolności do symulowania wykorzystania pokładowej stacji radiolokacyjnej i wirtualnego użycia pocisków powietrze-powietrze / Zdjęcie: BAE Systems

Modernizacja południowoafrykańskich Hawków Mk120 polega przede wszystkim na umożliwieniu odbierania symulowanych danych ze stacji radiolokacyjnych bojowych Gripenów oraz dużych okrętów marynarki wojennej tego kraju. Pozwoli to na szkolenie w zakresie wykorzystania pokładowych stacji radiolokacyjnych.

Zostanie również zastosowane oprogramowanie, odwzorowujące wykorzystanie pocisków naprowadzanych na podczerwień i radarowo. Analogowe rejestratory video zostaną wymienione na urządzenia cyfrowe.

Do tej pory zdołano już zmodernizować 8 odrzutowców ze szkoły lotniczej w bazie Mukhado. Pozostałe zostaną doposażone do końca bieżącego roku. W pracach uczestnicy lokalny partner BAE Systems, Advanced Technologies and Engineering.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.