Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Jaka-52

Lotnictwo cywilne, 27 marca 2011

W czasie akrobacji na lokalnych pokazach lotniczych Flagler County Airport w USA, rozbił się jeden z uczestniczących w nich samolotów Jak-52. Pilot zginął.

Jeden z Jaków zespołu Red Thunder, który przybył do Flager w piątek

Akrobacje zespołu Red Thunder były jednym z finałowych elementów sobotnich pokazów we Flager. Zespół wykorzystuje cztery Jaki-52.

O 16:29 czasu lokalnego, para Jaków wykonywała przy pomocy świecy dymnych rysunek serca. Jeden z samolotów nie wyrównał jednak lotu i rozbił się na skraju lasu. Jego pilot, Bill Walker nie przeżył wypadku, choć pierwsze doniesienia informowały, że został ranny. Walker nie był pilotem zawodowym, jednak latanie było jego pasją przez ostatnie 30 lat. Spędził za sterami ponad 4 tys. h.

Zdjęcia: Daytona Beach News-Journal

Pokazy przerwano. Zostaną wznowione dzisiaj, jednak bez żadnych akrobacji lotniczych. Na razie nie ustalono, co mogło być przyczyną wypadku.

58-letni William Walker, zwany Wild Bill, był członkiem zespołu Red Thunder Air Show. Pochodził z Cookville w Tennessee.

Rozbity samolot to Jak-52TD nr rej. N808TD, nr ser. 833808.


Drukuj Góra