Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamówienie na 6 zestawów THAAD

Przemysł zbrojeniowy, 31 marca 2011

MDA złożyła zamówienie na 6 zestawów THAAD z 48 przeciwrakietami. Mają one kosztować blisko 790 mln USD.

Lockheed Martin otrzymał od Missile Defense Agency (MDA) zamówienie na wyprodukowanie 6 zestawów Terminal High Altitude Area Defense (THAAD). Kontrakt wart jest w sumie 789.8 mln USD.

Zamówienie obejmuje 48 pocisków przeciwrakietowych THAAD, 6 wyrzutni, 4 zestawy kontroli ognia z systemem łączności i radarem oraz wyposażenie towarzyszące za łącznie 694,9 mln USD. Opcja na dodatkową wyrzutnię i wyposażenie jest warta kolejnych 94,8 mln USD. Zestawy mają stanowić uzbrojenie baterii nr 3 i 4 dla US Army. Dostawy mają zostać zrealizowane do końca 2013.

Kontrakt na uzbrojenie dwóch pierwszych baterii THAAD Lockheed Martin uzyskał w 2006. Zostały one przyjęte do uzbrojenia w maju 2008 (A-4 ADA Battery) i październiku 2009 (A-2 ADA Battery). Obie uzbrojone w THAAD baterie stacjonują w Fort Bliss w Teksasie.

Przeciwrakiety THAAD są produkowane w zakładach Lockheed Martina Pike County w Troy w Alabamie. Wyrzutnie i zestawy kontroli ognia wytwarzane są w Camden w Arkansas.

Od 2005 zestawy THAAD przeszły 11 testów, z których 7 było udanych. Przeciwrakiety THAAD są jedynymi zdolnymi do niszczenia rakiet balistycznych w atmosferze i poza nią. Mają zasięg ok. 200 km.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.