Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

7 ofiar w katastrofach w USA

Lotnictwo cywilne, 13 stycznia 2008

4 osoby zginęły w katastrofie dwumiejscowej Cessny 340 w stanie Ohio, 3 inne poniosły śmierć w jednosilnikowej Cessnie 172 próbującej lądować w Tampa Bay na Florydzie.

Z korespondencji radiowej wynika, że Cessna 340 leciała w kierunku lotniska Erie - regionalnego portu Ottawy. Na pokładzie samolotu znajdowało się dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Wszyscy zginęli w czasie próby lądowania na pastwisku niedaleko Lakeside w północno zachodnim Ohio, przed 13:00 czasu miejscowego. Nie wiadomo, jaka była przyczyna decyzji pilota. Wiadomo jedynie, że samolot przed katastrofą zniżał się z wysuniętym podwoziem i klapami.

Kilka godzin później, o 15:39, podczas lądowania na międzynarodowym lotnisku St. Petersburg-Clearwater w Tampa Bay rozbiła się jednosilnikowa Cessna 172 zarejestrowana w Pinellas Pilots Association Inc. Samolot wpadł do wody ok. 100 m przed pasem lotniska. Zginęły trzy osoby, rodzina Bellamy (31-letni Joseph i jego rodzice), znajdujące się na jego pokładzie. Pilot nie zgłosił planu lotu, nie zgłaszał też sytuacji awaryjnej. Prowadził normalną korespondencję z kontrolerami ruchu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.