Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Europoltech 2011: Jericho B w Polsce

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 16 kwietnia 2011

Na targach Europoltech na polskim rynku zadebiutował nowy 9-mm pistolet z Izraela Jericho B. Broń dopiero od 3 miesięcy jest oferowana na światowych rynkach.

Jericho B zastąpił w ofercie IWI pistolet Barak. Broń oferowana jest na światowych rynkach od 3 miesięcy i już zdobyła dwa europejskie zamówienia (m.in. w jednym z państw bałkańskich). Izraelczycy produkują pistolety w trzech kalibrach: 9 mm, 10 mm (.40 S&W) i 11,43 mm (.45 ACP)

Na stoisku STAG Arms wystawiono, obok serii pistoletów Jericho 941 z polimerowymi szkieletami, również najnowszy model broni krótkiej w ofercie Israel Weapon Industries - Jericho B. Jest to zmodyfikowany i odświeżony model Barak (stąd litera B w nazwie), z zamkiem przypominającym rodzinę Jericho 941.

Do Polski trafił IWI Jericho B kal. 9 mm. Masa bez magazynka - 0,73 kg, długość całkowita - 188 mm, wysokość - 138 mm, szerokość - 37 mm, długość lufy - 99 mm. Pojemność magazynka - 16 nabojów. Standardowo w przedniej części szkieletu pod lufą znajduje się uniwersalna szyna montażowa Picatinny / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

Broń działa na zasadzie krótkiego odrzutu lufy, ma kurkowy mechanizm uderzeniowy z samonapinaniem. Nowy pistolet odziedziczył po Baraku (opracowanym jeszcze przed prywatyzacją IMI Magen, pierwszy raz zaprezentowany w 2002) niemal niezmieniony szkielet z tworzywa sztucznego, taką samą lufę i urządzenie powrotne. Sam zamek został upodobniony do nowej serii Jericho 941. Charakteryzuje go dwuczęściowa budowa, z polimerowym płaszczem w tylnej części, na którym ulokowano przycisk zwalniającym napięty kurek.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.