Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna próba Siniewy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 kwietnia 2011

Dziś z okrętu podwodnego Jekaterinburg wystrzelono strategiczną rakietę balistyczną Siniewa. Jej głowice ćwiczebne trafiły w cele.

Próbę strategicznej rakiety balistycznej Siniewa przeprowadzono dziś z okrętu podwodnego Floty Północnej Jekaterinburg dowodzonego przez kpt. 1. rangi Igora Stiepanienko. Okręt znajdował się w położeniu podwodnym na Morzu Barentsa. Cele znajdowały się na poligonie Kura na Kamczatce. Wszystkie zostały trafione przez głowice ćwiczebne.

Próba była rutynowym testem rosyjskiego morskiego potencjału strategicznego. Siniewa - trójstopniowa rakieta na ciekły materiał pędny ma zasięg ponad 10 tys. km. Przenosi 4 głowice bojowe. Została oficjalnie przyjęta do uzbrojenia w lipcu 2007. Poprzednią, też udaną, próbę Siniewy przeprowadzono w październiku 2010 z okrętu podwodnego Briańsk.


Drukuj Góra