Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa rakieta balistyczna Tajwanu

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 kwietnia 2011

Tajwan ujawnił, że dysponuje rakietą balistyczną średniego zasięgu zdolną do zaatakowania Pekinu. Jej próby przeprowadzono na początku 2008.

O nowej tajwańskiej rakiecie średniego zasięgu poinformował były minister obrony Michael Tsai. Nie podał przy tym jej nazwy, ani dokładnych parametrów. Powiedział jedynie, że w zasięgu nowej rakiety znajdują się największe chińskie miasta, w tym Pekin i Szanghaj. Oznacza to zasięg na poziomie 2 tysięcy km. Do tej pory główną tajwańską bronią odwetową stanowią pociski samosterujące, w tym kilkaset Hsiung Feng IIE o zasięgu ok. 1000 km (ich obszar rażenia - patrz rysunek Aeramilitar).

Tajwan przeprowadził test nowej rakiety balistycznej na początku 2008. Próba odbywała się w obecności ówczesnego prezydenta Chen Shui-biana. Rakieta została opracowana przez Chungshan Institute of Science and Technology (CIST).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.