Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Saegheh – nowy irański myśliwiec

Lotnictwo wojskowe, 20 września 2007

Iran zaprezentował publicznie samoloty myśliwskie rodzimej produkcji Azarakhsh i Saegheh. To pochodne tanich myśliwców F-5E Tiger, zakupionych przed islamską rewolucją roku 1979 przez Iran w USA, różniące się technologią i awioniką, a zewnętrznie przede wszystkim wielkością, zmodyfikowanym centropłatem i podwójnym usterzeniem pionowym. Władze Iranu poinformowały, że w najbliższym czasie samoloty tego typu zostaną przyjęte do uzbrojenia.

Według nieoficjalnych danych, Azarakhsh jest wyposażony w zmodernizowaną stację radiolokacyjną pochodzenia rosyjskiego N-019ME Topaz. Do dziś wyprodukowano prawdopodobnie 6 egzemplarzy tych myśliwców. Saegheh (na zdjęciu podczas lądowania) to jego wersja rozwojowa, pokazana 20 września w bazie Mehrabad

Myśliwce Azarakhsh (Błyskawica) i Saegheh (Grom) zostały pokazane w bazie Mehrabad pod Teheranem.

15-minutowe loty odbyły się w obecności irańskiego ministra obrony gen. Mostafy Mohammada Najjara, wyższych oficerów wojsk lotniczych i parlamentarzystów. W czasie pokazów poinformowano, że nowe samoloty zostaną przyjęte do uzbrojenia 22 września, w dzień pamięci wojny irańsko-irackiej 1980-1988.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.