Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niechciany Dhruv

Lotnictwo cywilne, 26 maja 2011

Dowództwo indyjskiej straży granicznej skrytykowało otrzymane niedawno śmigłowce HAL Dhruv. W piśmie do rządu stwierdzono m.in., że są one bezużyteczne.

Śmigłowiec Dhruv indyjskich wojsk lądowych, w trakcie wspólnych ćwiczeń z Amerykanami. Może on przewozić maksymalnie 2 pilotów i do 12 osób, czyli tyle, co polski PZL W-3 Sokół. Oba śmigłowce są zresztą bardzo podobne, indyjski jest nieco lżejszy, ma jednak mocniejsze silniki, ze względu na konieczność operowania na dużych wysokościach. Indyjska straż graniczna zamówiła 8 takich maszyn w kwietniu 2009 / Zdjęcie: DO USA

Indyjska straż graniczna (Border Security Force, BSF), jest jedną z największych tego typu formacji na świecie. Zatrudnia 222 tys. osób, zgrupowanych w 159 batalionach. Podlega resortowi spraw wewnętrznych.

Uzbrojenie straży składa się z broni piechoty i nielicznych pojazdów opancerzonych. Komponent lotniczy jest równie skromny. Tworzy go kilka samolotów oraz 6 śmigłowców Mi-17. Od niedawna dołączyło do nich 6 z 8 zamówionych śmigłowców HAL Dhruv. Niestety, BSF nie jest z nich zadowolona.

Według Forecast International, w piśmie do rządu dowództwo formacji poinformowało, że maszyny są nieprzydatne do naszych operacji, w tym ewakuacji rannych i transportu funkcjonariuszy. Stwierdzono również, że ich sprawność jest bardzo niska - większość czasu spędzają w warsztatach. Wspomniano również o ograniczeniu pułapu lotu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.