Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przedłużenie misji nad Libią

Strategia i polityka, 01 czerwca 2011

Władze NATO zdecydowały dzisiaj o wydłużeniu misji w Libii o 90 dni, do końca września. Informację przekazał sekretarz generalny Sojuszu, Anders Fogh Rasmussen.

W ramach zwiększenia nacisku na władze w Trypolisie, rząd Wielkiej Brytanii podjął 27 maja decyzję o skierowaniu do Libii 4 śmigłowców uderzeniowych Apache AH1. Będą one operowały z pokładu okrętu HMS Ocean. Podobne kroki podjęły władze Francji / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Decyzja władz NATO ma być - według Rasmussena - czytelnym sygnałem dla reżimu [Muamara] Kaddafiego. Podjęto ją na spotkaniu Rady Północnoatlantyckiej i będzie formalnie obowiązywała od 27 czerwca, do ostatnich dni września.

Naloty sił Sojuszu na Libię rozpoczęły się 19 marca. Dzięki nim oddziałom rządowym nie udało się zniszczyć rebelii. Obecnie ograniczają one do minimum zdolności zaczepne jednostek lojalistów. Nadal jednak zachowują one potencjał, wystarczający do powstrzymywania sił, podległych rządowi tymczasowemu w Banghazi (zobacz np.: Libia - bez przełomu).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.