Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przedłużenie misji nad Libią

Strategia i polityka, 01 czerwca 2011

Władze NATO zdecydowały dzisiaj o wydłużeniu misji w Libii o 90 dni, do końca września. Informację przekazał sekretarz generalny Sojuszu, Anders Fogh Rasmussen.

W ramach zwiększenia nacisku na władze w Trypolisie, rząd Wielkiej Brytanii podjął 27 maja decyzję o skierowaniu do Libii 4 śmigłowców uderzeniowych Apache AH1. Będą one operowały z pokładu okrętu HMS Ocean. Podobne kroki podjęły władze Francji / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Decyzja władz NATO ma być - według Rasmussena - czytelnym sygnałem dla reżimu [Muamara] Kaddafiego. Podjęto ją na spotkaniu Rady Północnoatlantyckiej i będzie formalnie obowiązywała od 27 czerwca, do ostatnich dni września.

Naloty sił Sojuszu na Libię rozpoczęły się 19 marca. Dzięki nim oddziałom rządowym nie udało się zniszczyć rebelii. Obecnie ograniczają one do minimum zdolności zaczepne jednostek lojalistów. Nadal jednak zachowują one potencjał, wystarczający do powstrzymywania sił, podległych rządowi tymczasowemu w Banghazi (zobacz np.: Libia - bez przełomu).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.