Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bezpilotowy Phantom wystrzelił pocisk antyradiolokacyjny

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 22 stycznia 2008

US Air Force ujawniły, że 9 stycznia z bezpilotowego QF-4 Phantom wystrzelono pocisk przeznaczony do zwalczania stacji radiolokacyjnych.

QF-4 Phantom pełnią zwykle rolę pełnowymiarowych celów powietrznych (FSAT, full-scale aerial target drone). Tym razem bezpilotowiec przebudowany z dawno wycofanego z eksploatacji pilotowanego myśliwca posłużył do wystrzelenia pocisku przeciwradiolokacyjnego AGM-88 HARM. Próbę przeprowadzili operatorzy z Det. 1 82nd Aerial Targets Squadron z Holloman AFB w New Mexico.

To pierwszy taki eksperyment przeprowadzony przez USAF, choć z wykorzystaniem uzbrojenia US Navy. Jego wyniki mogą zostać wykorzystane do zwiększenia skuteczności operacji przełamywania obrony powietrznej przy minimalizacji strat własnych. Po wystrzeleniu pocisku QF-4 wrócił do bazy, gdzie bez problemów wylądował.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.