Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenia WMF i WWS na Atlantyku

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 22 stycznia 2008

Grupa okrętów WMF Rosji przeprowadziła na północno wschodnim Atlantyku ćwiczenia z udziałem lotnictwa Floty Północnej i samolotów strategicznych WWS Rosji.

Okrętowa grupa uderzeniowa (korabielnaja udarnaja gruppa, KUG), która prowadzi ćwiczenia, składa się z ciężkiego krążownika lotniczego Admirał FSS Kuzniecow i kilku okrętów wsparcia (patrz Eskorta Admirała Kuzniecowa wykryła okręt podwodny). Wspierają je strategiczne bombowce Tu-160, samoloty ZOP Tu-142, a także pokładowe samoloty Su-33 i Su-25 i śmigłowce Ka-27.

21 stycznia krążownik rakietowy Moskwa - flagowy okręt Floty Czarnomorskiej, który 12 stycznia wypłynął z Sewastopola i dołączył do grupy, użył przeciwko pozorowanemu celowi morskiemu naddźwiękowej rakiety przeciwokrętowej P-500 kompleksu Bazalt. Poprzedni raz rakiety tego kompleksu wystrzelono 5 lat temu. Moskwa jest uzbrojona w 16 wyrzutni rakiet P-500.

Przed strzelaniami rejon ćwiczeń patrolowały śmigłowce Ka-27. Cały zagrożony obszar został zamknięty dla żeglugi. Z pokładu krążownika Moskwa w czasie ćwiczeń strzelano też z użyciem przeciwlotniczych kompleksów rakietowo-artyleryjskich.

Dziś dwa Tu-160 z bazy Engels wystrzeliły w czasie ćwiczeń pociski taktyczne. W czasie długiego lotu w rejon ćwiczeń bombowce były przechwytywane przez samoloty Tornado RAF i F-16 lotnictwa norweskiego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.