Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wybuch na poligonie Aszułuk

Wojska lądowe, 25 sierpnia 2011

Na poligonie Aszułuk w Astrachaniu doszło do samoczynnego zapłonu silników 3 rakiet Grad i wybuchu. Zginęło 6 żołnierzy, a 12 zostało rannych.

Według wstępnych wyników badań incydentu, do którego doszło 23 sierpnia ok. 17:40 czasu moskiewskiego, przyczyną wybuchu był ładunek elektrostatyczny, który - wobec braku wymaganych zabezpieczeń - spowodował powstanie iskry. Doszło do samozapłonu silników 3 rakiet kal. 120 mm systemu BM-21 Grad i wybuchu głowicy jednej z nich. Rakiety były przeznaczone do utylizacji. Ich wiek przekraczał 40 lat.

W wyniku wybuchu zginęło 6 żołnierzy, w tym jeden oficer. 12 kolejnych zostało rannych. Stan jednego z nich jest skrajnie ciężki.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.