Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Konsolidacje w Grupie Bumar

Przemysł zbrojeniowy, 01 września 2011

Warszawskie Przemysłowe Centrum Optyki i Zakłady Metalowe Mesko zakończyły proces tworzenia spółek Bumar Amunicja i Bumar Żołnierz, przejęciem akcji podporządkowanych przedsiębiorstw.

Beryl pozbawiony mechanicznych przyrządów celowniczych z zamocowaną na zawiasie pokrywą komory zamkowej ze zintegrowaną szyną, z magazynkiem C-Mag i składaną na prawo kolbą z nową poduszką policzkową. Produkt otrzymał w 2010 nagrodę Defendera. Gdyby prezentacja broni odbywała się na tegorocznym MSPO, mogłaby ja otrzymać już spółka Bumar Żołnierz, w skład której weszła Fabryka Broni Łucznik-Radom / Zdjęcie: Grzegorz Hołdanowicz

Wczoraj w obu spółkach odbyły się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenia, na których zdecydowano o podwyższeniu kapitałów zakładowych oraz zmianie nazwy. Podwyższenie kapitałów odbyło się przez przyjęcie pakietów akcji lub udziałów przedsiębiorstw, wchodzących w skład obu dywizji Grupy Bumar.

Jednocześnie spółka Bumar objęła akcje ZM Mesko, jak i PCO, odpowiednio 871.261 akcji (o wartości nominalnej 3,9 mln zł) oraz 812.379 akcji (8,12 mln zł).

W ten sposób zakończono proces formowania spółki Bumar Amunicja SA, w skład której weszły ZM Dezamet, FPS, Z. Ch. Nitro-Chem, BZE Belma i ZM Kraśnik. Z kolei spółka Bumar Żołnierz SA wchłonęła ZM Tarnów, OBR SM, PSO Maskpol i FB Łucznik-Radom.

Do końca bieżącego roku powinny zakończyć się identyczne przedsięwzięcia odnośnie przedsiębiorstw, wchodzących w skład Dywizji Elektronika i Ląd.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.