Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mniej austriackich generałów

Wojska lądowe, 14 września 2011

Austriacki minister obrony, Norbert Darabos zapowiedział zmniejszenie liczby najwyższych rangą stanowisk wojsk lądowych. Na 15 tys. żołnierzy przypada 159 generałów i 2800 oficerów.

Minister Darabos z mianowanym w lipcu nowych komendantem szkołu wojsk lądowych, gen. bryg. Erichem Csitkovitsem (z lewej) i odchodzącym komendantem, gen. Raimundem Schittenhelmem / Zdjęcie: MO Austrii

Dane te wskazują, że w autriackich wojskach lądowych jeden generał przypada na mniej niż 100 oficerów i żołnierzy. To jeden z najwyższych wskaźników tego typu na świecie. Minister Darabos zdecydował się poprawić stosunek, zmniejszając liczbę generałów. Nie ujawniono jednak, jak wiele stanowisk zostanie zlikwidowanych. Jednocześnie zamierza zmniejszyć liczbę oficerów. Obecnie jest ich 2800, będzie 2000.

Duża liczba generałów to swoisty spadek po powszechnej armii z okresu Zimnej Wojny, kiedy po mobilizacji liczebność wojsk lądowych miała przekraczać 300 tys. żołnierzy. Dzisiaj liczba ta jest zdecydowanie mniejsza. Szacuje się, że ten rodzaj sił zbrojnych może po mobilizacji osiągnąć ok. 100 tys. żołnierzy.

W Austrii nadal obowiązuje zasadnicza służba wojskowa. Trwa 6 miesięcy. Całe siły zbrojne liczą ok. 19 tys. żołnierzy, z czego ok. 10,5 tys. to żołnierze służby zasadniczej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.