Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-35B wylądował na lotniskowcu

Lotnictwo wojskowe, 04 października 2011

Testowy F-35B dokonał wczoraj pierwszego w historii lądowania na okręcie wojennym, desantowym USS Wasp, należącym do US Marine Corps. Rozpoczyna to serię testów morskich samolotu.

Pierwsze w historii lądowanie F-35 na pokładzie okrętu. Przedstawiciele biura programu JSF przyznają jednak, że za wcześnie mówić o sukcesie. Model B trapią poważne problemy techniczne, które mogą doprowadzić do rezygnacji z rozwoju tej wersji Lightninga II / Zdjecie: Joint Strike Fighter Program Office

Prototyp F-35B, oznaczony jako BF-2, wylądował wczoraj na pokładzie lotniczym okrętu desantowego USS Wasp, o 15:12 czasu miejscowego. Za jego sterami siedział ppłk Fred Schenk. Manewr został wykonany bez żadnych komplikacji.

Zainicjował on pierwszą z trzech zaplanowanych serii testów morskich prototypów F-35B. Obecna, dwutygodniowa seria składać się będzie z 67 startów i lądowań. Podstawowym celem prób będzie określenie wpływu tych manewrów na pokład lotniczy jednostki. Ponadto zbadana zostanie skuteczność okrętowych urządzeń serwisowych i obsługowych dla nowych samolotów.

W tym celu USS Wasp przeszedł wcześniej kilkutygodniowy remont, w trakcie którego zainstalowano aparaturę pomiarową i przeprowadzono częściową modernizację urządzeń hangaru lotniczego. Okręt desantowy pełnił już podobną, testową rolę w 2007, kiedy przeprowadzano próby z samolotami hybrydowymi Osprey.

Próby posłużą również do kontynuowania badań zachowania samego F-35B. W tym celu na okręt przybyła grupa specjalistów USAF, Lockheed Martina i Rolls-Royce`a.


Drukuj Góra