Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.


Warning: DOMDocument::loadHTML() [domdocument.loadhtml]: Unexpected end tag : u in Entity, line: 1 in /library/Site/String.php on line 146

Umowa Fincantieri

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 04 października 2011

Włoska Fincantieri podpisała ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi dodatkową umowę, w sprawie budowy korwety Abu Dhabi. Dotyczy ona testowania i integracji systemów uzbrojenia.

Jedyne dostępne zdjęcie okrętu, z lutego bieżącego roku, przed zwodowaniem jednostki / Zdjęcie: Fincantieri

Do podpisania porozumienia doszło wczoraj, w czasie wizyty ministra rozwoju gospodarczego, Paolo Romani w ZEA. Umowa dotyczy testowania i integracji systemów uzbrojenia, zarówno walki podwodnej jak i nawodnej korwety Abu Dhabi (okręt został wyposażony w systemy, nie tylko uzbrojenia, różnych dostawców europejskich).

Współpraca między ZEA a Fincantieri została sformalizowana 3 lata temu, podpisaniem umowy o budowie korwety, z opcją na kolejną jednostkę tego typu. W 2010 parafowano kolejne porozumienie, dotyczące budowy dwóch mniejszych patrolowców, o długości 55 m, typu Falaj 2 (zobacz: Kolejne korwety dla ZEA).

Abu Dhabi wzorowana jest na niewiele mniejszych korwetach typu Comandanti (inna nazwa to też Cigala Fulgosi), które weszły do służby we włoskiej marynarce wojennej w 2004. Mają one wyporność 1512 t. Korweta dla ZEA 1650 t / Zdjęcie: Marina Militare

Fincantieri podpisała też porozumienie ze stocznią Al Fattan, która podjęła się zarówno współpracy przy budowie i promocji w regionie włoskich statków, jak i serwisowania i remontów okrętów wojennych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.