Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

12 M109A5 dla Chile

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 05 października 2011

Amerykańskie zakłady BAE Systems wyremontują i częściowo zmodernizują na potrzeby wojsk lądowych Chile 12 samobieżnych haubic M109A5 za 15,8 mln USD.

M109A5 w jednym z ośrodków serwisowych US Army w USA / Zdjęcie: Pentdergast

Porozumienie zakłada doprowadzenie pozostających obecnie w zapasach mobilizacyjnych wozów do stanu pełnej gotowości bojowej i wymianę wszystkich zużytych podzespołów. BAE Systems zainstaluje również nowoczesne systemy pozycjonowania lufy, całego pojazdu oraz umożliwi wyposażenie przez użytkownika haubic z nowoczesne, cyfrowe systemy wymiany danych.

Stosunkowo niewielka wartość umowy wynika ze stosunkowo dobrego stanu haubic. Chile zapłaci jednak za nie zdecydowanie więcej. Dwa lata temu, gdy negocjowano zakup 24 haubic M109 (12 modelu A5 i tyluż starszych A3), zakładano, że będą one kosztować - wraz ze sprzętem pomocniczym i amunicją - do 275 mln USD.

M109A5 pozwolą na zastąpienie przynajmniej części wiekowych AMX-13 Mk F3 i dołączą do 24 odkupionych od Szwajcarów M109 Kawest. (zobacz: M109 dla Chile).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.