Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mieli reklamować, pomogli

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 25 października 2011

C295M, która miała wykonać demonstracyjny lot w Tajlandii, została wykorzystana do transportu pomocy humanitarnej dla powodzian. Kataklizm spowodowały trwające od końca lipca intensywne opady.

Zdjęcie: Airbus Military

Reklamując swój samolot, Airbus Military zdecydowała się przeprowadzić lot demonstracyjny C295M w Tajlandii. Wojska lotnicze tego kraju wykorzystują ponad 30 samolotów transportowych, w tym starzejące się już maszyny Alenia G.222 i Lockheed Martin C-130H. Konieczność ich częściowej wymiany daje więc nadzieję na potencjalne zamówienia dla europejskiego producenta.

Ze względu na tragiczne w skutkach powodzie, zdecydowano się jednak wykorzystać samolot demonstracyjny do lotu transportowego, wykonanego na zlecenie policji. C295M przewiózł 12 osób i 4,3 t ładunku - głównie wodę i namioty - na jedno z polowych lotnisk w odciętych przez wodę rejonach prowincji Nakhorn Sawan. Trwające od trzech miesięcy opady doprowadziły do powodzi, które pochłonęły życie 270 osób. Kataklizm dotknął bezpośrednio milion mieszkańców.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.