Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FB Radom w przetargu na pistolety dla Policji

Przemysł zbrojeniowy, 06 lutego 2008

O 11:00 w gmachu Komendy Głównej Policji w Warszawie publicznie otwarto zalakowane koperty zawierające oferty przedsiębiorstw ubiegających się o kontrakt na dostawę 25701 pistoletów automatycznych kalibru 9 mm Para dla policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Najbardziej atrakcyjna okazała się oferta Fabryki Broni Radom, która proponuje dobrze już znany policji pistolet - P99. FB Radom wyceniła dostarczenie wymaganej liczby pistoletów (każdy z kaburą, dodatkowym drugim magazynkiem i mieszczącą go ładownicą) na 25 500 886 zł. Na drugim miejscu znalazła się spółka NAT z propozycją pistoletów Beretta P4 Storm - 25 891 572 zł. Na trzecim zaś Cenzin, oferujący pistolety Glock 19 - 27 279 041 zł. Na czwartym - Cenrex z pistoletami Heckler & Koch za ponad 43 mln zł.

Ponieważ Policja oczekuje jak najszybszej dostawy nowej broni, już od 7 lutego obradować ma komisja oceny ofert, które są ważne przez 60 dni. Wybierając finalistę kierować się ma systemem punktowym. Kryteria są następujące: 70% otrzymać można za cenę, 15% za gwarancję producenta, zaś pozostałe 15% za jak najmniejszą masę broni.

Nieoficjalnie wiadomo, że wszyscy stający do rywalizacji określili gwarancje producenta na około 60 miesięcy, a radomski pistolet P99 jest jednym z najlżejszych.

Zamawiający wymaga, aby cała zamówiona partia broni znalazła się w rękach Policji i Straży Granicznej w 9 miesięcy od dnia zawarcia kontraktu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.